2010-2011 sezonunda Galatasaray’da forma giyen Lorik Cana, Galatasaray Stadyum Müzesi’ni ziyaret etti. Arnavutluk’ta hayatını anlatan belgesel filmin yapımı için İstanbul’a gelen Cana, Galatasaray Stadyum Müzesi’ndeki tüm objeleri detaylı bir şekilde incelerken stadyum turu da yaptı. Cana, Galatasaray Televizyonu’na da bir ziyaret gerçekleştirdi. Arnavut futbolcuya ziyareti sırasında Galatasaray Spor Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Mahmut Recevik de eşlik etti.

Ziyaret sırasında Galatasaray Televizyonu’na açıklamalarda bulunan Lorik Cana şu ifadeleri kullandı:

“Aslında bu ziyaretim bir tesadüf. Arnavutluk’ta benim hayatımı ve kariyerimi anlatan bir belgesel projesi yapıyoruz. Benim daha önce bulunduğum her yere gittik, Kosova, Arnavutluk, Fransa… Son olarak bu belgeselde yer alması gereken yerlerden biri de İstanbul ve Galatasaray’dı. Sadece 1 yıl oynamış olmama rağmen Galatasaray benim için çok önemli. Her zaman Galatasaray taraftarı oldum ve hala da Galatasaray taraftarıyım. Müzeye gelme imkanı yakalamak ve filmimizin küçük bir kısmını da burada çekme şansı bulmak da güzel oldu. Benim için buraya gelip kulüpten insanları ve taraftarları görmek büyük mutluluk.”

“Eskişehir’e karşı Türk Telekom Stadyumu’nda gol atan ilk yabancı oyuncu olmuştum. O benim burada oyarken attığım tek goldü. İlk maçta Servet, Sivas’a karşı buradaki ilk golü atmıştı. Ben de burada gol atan ilk yabancı futbolcu oldum. Ben hem eski Ali Sami Yen’de hem de Türk Telekom Stadyumu’nun açılışında oynama şansını yakaladım. Buraya dönmek çok güzel ve umarın en yakın zamanda her zaman takip ettiğim Galatasaray’ın maçını da burada izleme şansım olur. Çünkü bu stadyumun Galatasaray’a şans getirdiğini düşünüyorum ve Galatasaray tarihinde umarım çok önemli başarılar da bu statta yaşanacaktır”

“Her yıl Galatasaray’ı takip ediyorum tıpkı daha önce forma giydiğim takımları takip etmeyi sürdürdüğüm gibi. Ama Galatasaray benim için öze çünkü ben Galatasaray taraftarıydım. Takımı biraz biliyorum ve gayet iyi gidiyorlar. Zor bir şampiyonluk yarışı olacak. Fenerbahçe, Beşiktaş ve Başakşehir de yarışta varlar. Ama Galatasaray’ın ligi kazanmak için potansiyeli var.”

“Taraftar için ne söylesem az olur. Benim burada oynadığım sezon kötü bir dönem olmasına rağmen hep onlarla güzel bir ilişkimiz oldu. Onlar benim bu kulübü ne kadar çok sevdiğimi biliyorlar. Ben de onlar gibi artık bir taraftarım. Umarım Galatasaray bu sezon şampiyon olur çünkü taraftar da işini gayet iyi yapıyor.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir